עורך דין תעבורה
*  שם מלא:
*  טלפון:
  דואר אלקטרוני:
   
 
 
 

מהירות מופרזת

 
 

נהיגה במהירות מופרזת - שאלות נפוצותמהירות מופרזת - עדכונים

נהיגה במהירות מופרזת היא אחת מעבירות התנועה הנפוצות והחמורות ביותר במדינת ישראל. כפועל יוצא, זו גם אחת העבירות הנאכפות ביותר על ידי משטרת ישראל ואחת מן הקטגוריות הבולטות בתחום המשפטי של דיני תעבורה. במאמר הבא תוכלו למצוא את כל המידע שנחוץ לדעת למי שנתפס נוהג במהירות מופרזת.

 

מהירות מופרזת - סכנות ותרחישים
מהירות מופרזת - קנסות גבוהים ושלילת רישיוןמהם אמצעי הענישה השונים הקיימים על נהיגה במהירות מופרזת?

  • נהיגה בשטח עירוני במהירות מופרזת הגבוהה בעד 20 קמ"ש מהמהירות המותרת, ובשטח בינעירוני עד 25 קמ"ש  – קנס של 250 ₪.
  • נהיגה בשטח עירוני במהירות מופרזת הגבוהה ב- 21 – 30 קמ"ש מהמהירות המותרת, ובשטח בינעירוני בין 26 ל- 40 קמ"ש – קנס של 750 ₪.
  • נהיגה בשטח עירוני במהירות מופרזת הגבוהה ב- 31 קמ"ש ויותר מהמהירות המותרת, ובשטח בינעירוני מעל 41 קמ"ש – הזמנה לדין. במקרים אלו המשטרה רשאית אף לשלול את רישיונו של הנהג במקום ל- 30 יום.
  •  

 

מהירות מופרזת - אמצעי ענישה
בחורף במיוחד יש להימנע מנסיעה במהירות מופרזת

 


כיצד צריך לנהוג כאשר מקבלים קנס על מהירות מופרזת?

במידה ושוטר עצר אתכם בגין מהירות מופרזת ורשם לכם דו"ח, חשוב לבקש ממנו לראות במו עיניכם את המהירות שנרשמה במד המהירות שלו, וגם את המרחק מהנקודה שבה עמד עם מד המהירות ועד לרכבכם. השוטר אמור לרשום בדו"ח את נסיבות המקרה. עם קבלת הדו"ח עומדים לרשותכם 90 ימים לשם תשלום הקנס. תשלום הקנס משמעותו שאתם מודים שביצעתם עבירת נהיגה במהירות מופרזת, ושאתם מוותרים על האפשרות להישפט על כך. אם לא תשלמו את הקנס תוך 90 יום, הוא יתפח ותוכלו לקבל אף עונש חמור יותר. אם אתם סבורים שהדו"ח ניתן לכם שלא בצדק, נסו להסביר את עמדתכם ברוגע ובנימוס לשוטר. אם בכל זאת קיבלתם דו"ח, תוכלו לפנות לעורך דין תעבורה להתייעצות.

כיצד יש לנהוג כאשר שוטר פוסל את הרישיון בגין מהירות מופרזת?

פסילת רישיון במקום בגין מהירות מופרזת היא שלילה מנהלית למשך 30 יום, שנועדה להוריד את הנהג המסוכן מהכביש עד למועד ההעמדה לדין בבית דין לתעבורה. לשוטר יש שיקול דעת בהחלטה האם לפסול את הרישיון. הוא מתחשב בעברו של הנהג, בוותק שלו כנהג, והאם הוא נוהג לפרנסתו. בבית המשפט לתעבורה יוחלט האם להמשיך את תקופת הפסילה המנהלית, האם להטיל על הנהג עונשים אחרים, כבדים יותר או פחות, או האם לזכותו לחלוטין. לשם כך חשוב מאוד להיעזר בעורך דין תעבורה, אשר ייצג אתכם וידבר בשמכם בדיון במשפט. אם אתם סבורים שהפסילה המנהלית אינה מוצדקת, אתם יכולים לערער עליה. במקרה כזה כדאי להתייעץ עם עורך דין תעבורה ולהגיש בקשה לביטול פסילה מנהלית בבית משפט לתעבורה.

מדוע חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה?

רבים סבורים שעבירות תעבורה הן עבירות קטנות ופשוטות, שניתן לטפל בהן גם ללא עורך דין. אך למעשה עבירות תעבורה הן חלק מהמשפט הפלילי, וככאלה גם הן דורשות טיפול מקצועי על ידי עורך דין מומחה בתחום. לעורך דין תעבורה יש את הידע והניסיון להתמודד עם הבירוקרטיה הקשורה לדיני תעבורה, ועם הדרך המשפטית הטובה ביותר להופעה בפני שופטים בבתי דין לתעבורה. לכן, אם נתפסתם בביצוע עבירת תנועה כלשהי, או מהירות מופרזת בפרט, אל תהססו ואל תחסכו – פנו לעורך דין תעבורה להתייעצות.

משרד כץ-צרפתי הינו משרד עורך דין תעבורה, המתמחה בטיפול בכל עבירות התנועה, לרבות נהיגה במהירות מופרזת. עורכי הדין המקצועיים והמנוסים שלנו ישמחו להעניק לכם ייעוץ משפטי, ליווי וייצוג מקצועי ונאמן לכל אורך הדרך.

 

מהירות מופרזת - עדכונים


 מהירות מופרזת – אי כיול תקופתי של מכשיר המהירות מולטנובה

בביהמ"ש לדיני תעבורה בקריית גת ביטלה השופטת בן-יששכר כתב אישום על מהירות מופרזת, המתבסס על מכשיר המולטנובה. זאת בעקבות פסק דין של בית המשפט המחוזי שקבע, כי אין להסתמך על מכשיר זה בגלל אי כיול תקופתי של המכשיר. 
 
בבית המשפט המחוזי בבאר שבע פסקה השופטת רחל ברקאי לפני מספר חודשים, כי המשטרה חייבת לבצע כיול תקופתי למכשיר לאכיפת מהירות. למרות שפסה"ד האמור הפך לסופי (המשטרה לא ערערה עליו), ממשיכה המשטרה באכיפה תוך שימוש במכשירים מבלי לבצע כיולים תקופתיים.

בעקבות זאת, ביטלה השופטת בן יששכר את כתב אישום כנגד נהג שהואשם בנהיגה במהירות מופרזת, תוך הסתמכות המשטרה על מכשיר מולטנובה.  בקובעה פסקה השופטת כי לא ניתן להסתמך על תוצאות המדידה, משום שהמשטרה אינה מכיילת תקופתית את המכשיר וזאת בניגוד לפסיקת ביהמ"ש המחוזי.
 

 


 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר