עורך דין תעבורה
*  שם מלא:
*  טלפון:
  דואר אלקטרוני:
   
 
 
 

נהיגה בשכרות - חדשות ועדכונים

 
 

 

פסיקת בית המשפט המחוזי בנושא הרף המותר לשתיית אלכוהול


בעקבות ערעור שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים, פסק בית המשפט המחוזי ב14/10/10 לטובת המדינה ובכך, קיבל את עמדת המשטרה בנושא אמינות מכשיר הינשוף וקבע את הרף המותר לשתיית אלכוהול. כבוד השופטים יגאל מרזל, נועם ולברג ודוד מינץ פסקו כי רף האלכוהול המותר עומד על 290 מ"ג ולא 440, כפי שקבע בית משפט השלום לתעבורה לא מזמן. בנוסף, נפסק כי מכשיר "הינשוף" מהימן בקביעת רמת האלכוהול של הנבדק. נהגים שנמצאו בעקבות בדיקת ינשוף כי רמת האלכוהול בדם מעל המותרת, עומדים להתמודד במשפטם עם הרף החדש הנמוך יותר.

 

פועל יוצא מהפסיקה החדשה הנה שנהגים שנמצאו לדוגמא עם רמת אלכוהול של 300 מ"ג (10 מ"ג מעל המותר) ככל הנראה יאלצו להתמודד עם קנסות גבוהים, נקודות ואפילו שלילה ומאסר. אם אותו אדם היה נשפט לפני כן, כאשר הרף המותר היה 440 מ"ג, ייתכן כי לא היו נענש כפי שייענש כיום, לאחר הפסיקה של המחוזי. ההחמרה בחוק נובעת ממספר התאונות הגבוה ומס' ההרוגים והפצועים העולה בהתמדה, על כן הוחלט לנקוט בפעולת אכיפה שתרתיע נהגים מנהיגה בשכרות.

 

 

תוכנית משרד התחבורה למלחמה בתאונות הדרכים ובנהיגה בשכרות


במסגרת מסיבת עיתונאים ב04/01/11 הציג שר התחבורה ישראל כץ את תוכנית משרדו למלחמה בתאונות הדרכים. התוכנית כוללת החמרת ענישה במי שיואשם בעבירות תנועה. בקרוב יופעלו מצלמות רמזור ומצלמות מהירות רבות, שמטרתן לתעד את נהגים בעת ביצוע עבירה. בעיה ידועה בה נתקלים במשטרה במעמד בית המשפט הינה נושא אמינות המצלמות, שמטופלת בעזרת חקיקה שתקבע "חזקת אמינות", כך שהדוחות שישלחו בעקבות צילום של מצלמות אלו ייקבעו כמהימנות וכמספיקות לצורך הרשעה. הנושא עוד בחיתוליו ועדיין לא יצא לפועל, אך חשוב מאוד שכאשר נהג עומד בפני הרשעה כזו, שיהיה מיוצג על ידי עורך דין תעבורה, שיהיה מעודכן בפסיקה וידע להגן על הלקוח.

 

משרדנו מתמחה בייצוג נהגים שנמצאו אשמים בעבירות תנועה בכלל ובנהיגה בשכרות בפרט.  האדם הסביר אינו מעורה בפסיקה, תקדימים והחוק בישראל, על כן אם הורשעת בעבירות תנועה מומלץ כי תשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה שיוכל לייצג אותך נאמנה.
 

 

נהיגה בשכרות

 

 

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר